Koroona, kodukontor ja inseneritarkvara

Eriolukord on kestnud juba pea kaks kuud ja kuidagi oleme kõik pidanud hakkama saama. Kui kommunikatsioon isegi toimib erinevate tehniliste lahenduste abil, siis probleemiks võib olla ikkagi andmevahetus ja tarkvara litsentside saadavus. Kui kohtvõrgus on lihtne võrgulitsentsidega toimetada, siis üle Interneti töötades eeldab see kvaliteetset VPN ühendust. Paraku ka kõige paremate ühenduskiirustega kipub ettevõtte VPN ikka olema pudelikaelaks failide liigutamisel.

Kui varem ei ole professionaalsed pilvelahendused olnud vältimatud, siis eriolukorras lihtsustavad need töötamist oluliselt. Autodeski BIM360 on turvaline pilvelahendus, mis võimaldab jagada projekti andmeid nii, et need ei koorma kontori välisühendust ja samas lisab olulist funktsionaalsust nagu versioonihaldus, mudelite ja jooniste kommenteerimine ning jagamine kliendi või kolmandate osapooltega. BIM360 Desktop klient sünkroniseerib muudatused taustal ning lukustab ka failid, kui neid toimetate. Erinevus võrreldes tavaliste pilveketastega nagu Dropbox või Google Drive tulebki välja eelkõige mudelite ja jooniste jagamisel – BIM360 sisaldab vaaturit, mis toetab üle 50 failiformaadi!

Jeff on teinud põhjaliku ülevaate, kuidas BIM360 platformi kasutada infrastruktuuri projektis projekteerimisest ehitamiseni.

Tasub ka meenutada, et Autodeski tarkvara lepingutega tuleb kaasa õigus kodukasutuslitsentsidele. Kodukasutuslitsentsi saab taotleda siit.

Ka teised tarkvarafirmad pakuvad lahendusi eriolukorraks. Sofistik on jaganud kõikidele klientidele ajutised lokaalsed litsentsid (kui olete Sofistiku klient, aga pole vastavat infot saanud, siis võtke kindlasti ühendust).

Eriolukord on kahtlemata eriline ja sunnib meid töötama teisiti, kui oleme harjunud. See ei tähenda mitte ainult ebameeldivusi, paljud on täheldanud tootlikkuse kasvu ning aega on rohkem suisuliseks tööks, kui ei ole vajadust “ringi sebida”. Teisalt on ka oht pidevaks konverentskõneks. Loodetavasti õpime sellest mõndagi eelkõige digitaliseerimise vallas, oleme paremini valmis uuteks eriolukordadeks ehk normaliseerime digitaalse ühistöö, infovahetuse ning väldime edaspidigi asjatut liiklemist ning ajakadu.

Olge terved!