arsa2014head

Autodesk Robot Structural Analysis – arvuta ja dimensioneeri ehituskonstruktsioone

arsa2014head

Autodesk® Robot™ Structural Analysis tarkvara on lokaliseeritud arvutus- ja dimensioneerimislahendus konstruktsiooniinseneridele kogu maailmas, võimaldades arvutada ja dimensioneerida erinevaid konstruktsioone, sealhulgas sildu, hooneid, tsiviil- ja erirajatisi. Autodesk Robot Structural Analysis sisaldab suurt hulka projekteerimisnorme ning teostab arvutused minutite, mitte tundidega.

Teras-, betoon-, alumiinium- ja puitkonstruktsioonide projekteerimine paljude rahvuslike normide järgi (kaasaarvatud Eurokoodeks) võimaldab projektbüroo töö eksporti.

 {tab=Üldist}

Ulatuslikud arvutusvõimalused koos kasutajasõbraliku kasutajaliidesega on peamised Autodesk® Robot™ Structural Analysis eelised.

Autodesk® Robot™ Structural Analysis on firma RoboBAT pikaajalise innovatiivse ja ulatusliku arendustöö tulemus, mis algas juba 1984 aastal. RoboBATi tulemuslik koostöö Autodeskiga lõppes RoboBATi ostuga 2007 aasta lõpul. Robot V6-st alguse saanud evolutsiooni tulemusena on Robotist saanud maailma juhtiv inseneritarkvara.
Autodesk® Robot™ Structural Analysis võimaldab järgmiste tasapindsete (2D) ja ruumiliste (3D) konstruktsioonide analüüsi lõplike elementide meetodil:

 • Varraskonstruktsioonid (sh sõrestikud, raamid, talastikud)
 • Plaatkonstruktsioonid (seinad, vahelaed)
 • Trossid (kaablid)
 • Kehad (solid)
 • Mittelineaarsed elemendid (surve/tõmbe vardad, eriliigilised toed, jne)
 • Segakonstruktsioonid (varras- ja plaatkontruktsioonid)

Programm võimaldab lineaarset staatilisi, mittelineaarseid ja dünaamilisi arvutusi. Programm sisaldab mooduleid teras, terasbetoon ja puitelementide dimensioneerimiseks mitmete riikide standardite põhjal.
Programm on eelkõige loodud ehitusinseneridele, kuid tänu järjest lisandunud modelleerimisvõimalustele (OpenGL graafika, ACIS modelleerija) ja analüüsivõimalustele (pingeanalüüs) on praeguseks programm igati sobiv ka mehhaanikainseneridele.

Autodesk® Robot™ Structural Analysis on Autodesk Revit Structure tarkvaraga ühilduv.

{tab=Omadused}

arsa bilink 132x100

Sujuv kahesuunaline ühendus Revit Structurega*

Konstruktsioonimudeli import ja eksport Autodesk® Robot™ Structural Analysis ja Revit® Structure tarkvarade vahel toimib sujuvalt Revit® Extensions for Revit Structure integratsiooni töövahenditega. Kahesuunaline linkimine võimaldab mudeli korrektset uuendamist tarkvarade vahel ning konstruktsiooni analüüsi ja dimensioneerimise tulemuste dokumenteerimist ehitise informatsiooni modelleerimise protsessis.

Tutuvustav video

*Vajalik püsikliendileping

arsa2asd

Töömeetodid konstruktsiooni arvutamiseks ja dokumenteerimiseks

Arvuta ja loo mudelid tarkvaraga Autodesk Robot Strcutural Analysis.
Kanna mudel ja tulemused sujuvalt üle  tarkvarasse AutoCAD Structural Detailing et koostada tootejooniseid.
Kasutades seda ökosüsteemi, saavad ehitusinserid ära kasutada integreeritud töömeetodeid alustades kavandamisest ja arvutamisest kuni tootejoonisteni.

arsa automesh 132x100

Võimsad automaatsed LEM võrgu ja konstruktsiooni modellerimise töövahendid

Võimsad LEM võrgu loomise töövahendid võimaldavalt kergelt arvutada ka kõige keerulisemaid arvutusmudeleid. Töövahendid võimaldavad eraldi muuta iga plaadi LEM võrgu parameetreid. Tänu sellele on võimalik luua väga kvaliteetne (optimaalne) LEM võrk. Töövahendid võimaldavad inseneril keskenduda arvutustele, vähendades konstruktsiooni modelleerimise rutiini.

arsa loc 132x100

Lokaliseeritud globaalsetele turgudele

Autodesk Robot Structural Analysis toetab rahvusvaheliste meeskondade tööd kasutades erinevaid töökeeli, sealhulgas inglise, prantsuse, hispaania, vene, hiina, jaapani jpt. Lisaks töökeelele võib sama mudelit kasutada nii toll, kui meetermõõdustikus, töö võib teostada ühes keeles, aruande esitada teises keeles.

arsa code 132x100

Sisaldab erinevaid materjale ja projekteerimisnorme

Autodesk Robot Structural Analysis sisaldab rohkem kui 60 profiilide ja materjalide andmebaasi kogu maailmast.

Koos sisse-ehitatud projekteerimisnormidega, saavad insenerid töötada vastavas riigis kasutusel olevate materjalide ja profiilidega erinevates mõõtühikutes ja normides, seda kõike sama integreeritud mudeliga.

Tutvustav video

arsa analyze 132x100

Lai valik lahendusvõimalusi

Uuri konstruktsiooni lineaarset või mittelineaarset käitumist.

Tarkvara võimaldab teostada lihtsaid ja keerukaid arvutusi, sealhulgas erinevaid mittelineaarseid analüüse, nagu P-delta, tõmbe/surve elemendid, mittelineaarsed toed, kaablid ja plastilised liigendid.

arsa2014load 132x100

Koormused ja koormuskombinatsioonid

Lähtudes koormuse iseloomust saad sa luua erinevad koormusjuhtumeid (alaline koormus, kasus-, lume-, tuulekoormus jne).
Järgnevalt on võimalik mudelisse lisada igale koormusjuhtumile vastavaid erinevaid koormusi (punkt-, laus-, temperatuuri koormus jne).
Sul on võimalus luua nii manuaalseid kui ka automaatseid koormuskombinatsioone lähtudes erinevate maade projekteerimisnormidest.

arsa conc 132x100

Integreeritud töövahendid raudbetoon- ja teraskonstruktsioonide projekteerimiseks

Autodesk Robot Structural Analysis sisaldab mooduleid raudbetoon- ja teraselementide projekteerimiseks, baseerudes pealt 40-l terase normil ja 30-l raudbetooni normil. Integreeritud lahendus lihtsustab projekteerimisprotsessi, vähendab andmete ülekandest tekkivate vigade võimalusi ning lahenduste kontrolli.

Tasemel lahendaja

Kiire ja dünaamiline analüüsi lahendaja (solver) tagab kõigi konstruktsioonide sujuva analüüsi sõltumata nende suurusest. Autodesk Robot Structural Analysise efektilised analüüsialgoritmid on loodud mitmetuumalistele protsessoritele, võimaldades inseneridele korrektsed analüüsi tulemused minutites, mitte tundides.

arsa result 132x100

Analüüsi tulemuste väljundid

Autodesk Robot Structural Analysis esitab analüüsi tulemusi paindlikult.
Tulemusi võib kuvada:

 • Lihtsalt filtreeritavate ja sorteeritavate tabelitena
 • Epüüridena varrastel
 • Koorikute lõigetena
 • Värviliste illustreerivate kaartidena
 • Pinged kogu konstruktsioonile talas või postis
 • Illustreeritud pinged valitud suunas kehades ja koorikutes.

Erivad viisid tulemuste kuvamiseks, võimaldavad inseneril hõlpsast esitada aruandeid arvutuste kohta. Aruande võib esitada Microsoft® Word®, OpenOffice või HTML formaadis. Tabelid võib salvestada Microsoft® Excel® formaati.

Tutvustav video

Avatud ja paindlik API

Autodesk Robot Structural Analysis kasutab Microsoft COM (Component Object Model) tehnoloogiat, võimaldades avatud ja paindlikku programmeerimisliidest (application programming interface). Võimalused:

 • Integreerida Autodesk Robot Structural Analysis teiste tarkvaradega nagu Microsoft Excel, Microsoft Word, AutoCAD®, Revit, jpt
 • Tulemuste lugemine Autodesk Robot Structural Analysis tarkvarast edasiseks töötlemiseks
 • Spetsiaalrakenduste programmeerimine, näiteks terase, raudbetooni, puidu või alumiinumi analüüsiks erinõuete järgi
 • Luua parameetrilisi konstruktsioone Autodesk Robot Structural Analysis tarkvaras.

{tab=Nõuded süsteemile}

Autodesk Robot Structural Analysis on kaugele arendatud graafiline programm, mis nõuab sujuvaks tööks võimast PC arvutit.

 

  32 bit 64 bit
Operatsioonisüsteem Windows® XP Pro (SP3); Windows Vista (SP2 või hilisem);
Windows® 7 Enterprise, Ultimate, professional (soovitatav platvorm 64bit);
Windows® 8 Pro, Enterprise 
Protsessor 3GHz (2GHz Windows XP) või parem ning peab toetama SSE2 või kõrgemat käsustikku)
Operatiivmälu 3 GB RAM 8 GB RAM
Vaba ruum kõvakettal 1GB installeerimiseks (8GB kui ei installerita DVD’lt) +5GB peab jääma vabaks peale installeerimist
Graafika kaart Open GL® 1.4 või hilisem , DirectX® 9 või hilisem, 24-bit color
Ekraanitihedus 1280×1024
Lisanõuded Robot™ Extension Spreadsheet Calculator paigalduseks on vaja Microsoft® Office Excel® 2007 või 2010, 32 bit

{tab=Proovi!}

Autodesk pakub klientidele võimalust Robot Analysis tarkvara tasuta proovida. Selleks tuleb Autodeski lehel sisestada enda andmed ning 30-päeva prooviversioon alla laadida. Kui soovite tarkvara hiljem osta, ei ole vaja prooviversiooni maha installeerida, selle saab litsentsi ostmisel aktiveerida.

Lae alla Autodesk Robot Structural Analysis prooviversioon.

NB! Kui teil tekib küsimusi, siis võtke meiega ühendust i@commuun.ee

{tab=Robot Extension}

Robot Extension Spreadsheet Calcuator on Autodesk Robot Structural Analysis lepingulistele püsiklientidele ilma lisatasuta pakutav avatud arvutussüsteem, mis koosneb paljudest dokumentidest – iga dokument lahendab erinevat ehitusinseneri probleemi. Erinevad arvutusülesanded on edumeelsete arvutuslehtede vormis, sisaldades dokumentatsiooni, kõiki vajalikke andmeid ning graafikat. Robot Extension Spreadsheet Calcuator vajab tööks tarkvara Microsoft Excel 2007 või 2010 32 bit.

ESOP probleemipuu

Ülesannete hierarhia

Kõik Robot Extensions arvutuslehed on leitavad loogilisest hierarhilisest vaatest – puustruktuurist. 

Standardid

Lisaks praktilistele ülesannetele sisaldab Robot Extensions ka elektroonilist versiooni rahvuslikest standarditest ja normidest, mis on samuti esitatud töölehtedena. Töölehed, kui normi paragrahvide ekvivalendid, võimaldavad kontrollida oma andmeid normi punktiga võrreldes.

ESOP Standardid

Arvutusskeemid

Robot Extensions lehtede omadused :

 • Arvutused esitatakse koos valemite ja viidetega ning detailsete skeemidega
 • Edumeelne, dünaamiline graafika
 • Ühikute seadistamise võimalus
 • Arvutusülesannet saab laiendada esialgse arvutuse tulemuste põhjal

Kasutaja võib lisada süsteemi ka oma töölehti. Oma töölehtedes võib kasutada Robot Extensions komponente:

 • Kasutada süsteemiga kaasasolevaid profiilide, materjalide, poltide jne andmebaase
 • Füüsiliste mahtude tüüpe ja ühikuid
 • Kasutada valmis lehtede tulemusi.
Arvutusskeem

Graafika

Töölehtedel on eesrindlik graafikaliides, mis võimaldab esitada arvutusmudeleid, graafikuid, kaarte jne seotult faktidega.

ESOP Seaded

Seaded

Robot Extensions süsteemi saab kohandada kasutaja vajadustele ja harjumustele.

ESOp Graafika

Koostöö Robot Structural Analysis tarkvaraga

Mitmed Robot Extensions süsteemi töölehed võivad töötada koos ARSAga.

See võib toimuda mitmel moel:

 • Arvutuslehed võivad automaatselt salvestada andmeid Robot Millennium süsteemist (näiteks geomeetria, materjalide, ristlõigete, koormuste, sisejõudude, jne kohta)
 • Tööleht võib toimida kui keerulise konstruktsiooni arvutusmudeli generaator (näiteks raamid muutuvate ristlõigetega varrastega, kombinatsioonide genereerimine, tüüplahenduste genereerimine, jne..)
 • Töölehed võivad laiendada Robot Millenniumi analüüsi võimalusi (näiteks täiendavad tulemused mittelineaarsetele probleemidele…) jne.

{/tabs}

 

Loe Autodesk® Robot™ Structural Analysis ka Autodeski koduleheküljelt!